«Собаче життя» хендлера

Як відомо у США є безліч професійних хендлеров світового рівня. Сума доходів у рік деяких з них виражається шестизначною цифрою. Вони є авторитетами навіть у середовищі виставкових суддів. Що робить їх такими успішними? Чому люди наймають саме їх? Так гламурна життя хендлеров, як це бачиться в телевізійних трансляціях з виставок Westminster Kennel Club?

Як відомо, авторитет хендлеров може впливати на рішення суддів, схиляючи їх присудження перемоги «неправильним» собакам. Присутність відомих хендлеров в ринзі може зв’язуватися у деяких учасників виставки з таким неприємним досвідом, після якого вони приймають рішення ніколи більше не брати участь у виставках. Деякі кажуть — це політика. Інші кажуть, що це вміння і можливість вибирати серед клієнтів собак кращої якості. Швидше за все – і те, і інше разом взяті.

Професійний хедлинг — це складна робота, проте, в разі успіху – добре оплачувана. І ця праця не завжди буває гламурної, іноді вона може бути неймовірно принизливою. Наприклад, робочий день хендлера Scott Price день починається о 4 ранку.

Scott Price є одним з найбільш успішних хендлеров північно-західного регіону США. Він може дозволити собі бути цілком розбірливим у виборі клієнтів, при цьому він може обмежуватися підготовкою всього лише 5-10 собак.

Прибувши на виставку Scott Price дістає таблицю грумінгу і приступає до вивчення собак, довго блукаючи між клітинами або столами з собаками. Він порівнює — всі його собаки повинні бездоганними. Після цього почнеться коригування грумінгу та інша підготовка собак до виступу. «Кожна собака повинна виглядати максимально привабливо», — говорить він. «Незалежно від того, належить чи собака до довгошерстої породі чи ні, всі собаки в рингу повинні виглядати найкращим чином».

Після виставки Scott Price відвозить клієнтам трьох собак, повертається додому в Маунт-Вернон, штат Вашингтон, пару днів відпочиває, після чого отримує від інших клінетов ще п’ять собак, їде з ними в 400-мильну поїздку на іншу виставку, де бере участь ще в 4 днями п’ятиденного шоу. Разом, протягом двох тижнів дружина Скотта бачить його будинку тільки 2 дні.

Його незвичайна зовнішність — Скотт — високий, з рудуватим волоссям — на думку деяких його конкурентів дає йому перевагу, виділяючи серед інших хендлеров. Але на думку його клієнтів, таких як заводчик Kathryn Tominey, з Ричленда, штат Вашингтон, майстерність Скотта полягає в його умінні показати собаку, а не привернути увагу суддів своєю помітною зовнішністю. «Я наймала кілька хендлеров, але Скотт серед них виявився дійсно кращим. Він добре ладнає з моїми собаки і завжди дуже послідовний», — сказала вона.

Для клієнтів, таких як Tominey, професійні хендлеры відіграють важливу роль у показі їх собак на виставках. «Я сама так не можу», — зізналася Tominey. Наслідки операції на коліні не дозволяють їй бігати по рингу, щоб з належною швидкістю показувати своїх родезийских риджбеків. «Та навіть, якщо б у мене не було проблем зі здоров’ям, я все одно б не змогла виставляти собак з належною майстерністю. Я не маю належного досвіду в професіоналізмі показу собак на виставках, в умінні досить швидко вирішувати всі проблеми, що виникають у ринзі, не кажучи вже про моніторинг суддів. У хедлинге недостатньо мати тільки досвід практики. Тут потрібен талант від природи».

Для багатьох клієнтів демонстрація собак на виставках є проблемою через брак часу. Багато з них не можуть дозволити собі їхати далеко з дому, відсутнім на роботі, залишати надовго сім’ю або інших собак, щоб брати участь в шоу. Крім того, для тих власників, які живуть у віддалених районах, дістатися до місця виставки може бути дуже складно і дорого. У таких випадках оренду професійних хендлеров фактично стає єдиною можливістю брати участь у виставках.

Beth Hilborn є відомим канадським хендлером, виставляє собак на виставках у Британській Колумбії. Свою кар’єру в якості хендлера вона почала ще будучи підлітком. Собаки люблять її, і це очевидно в рингу. Довіра собак є загальним важливим елементом у роботі будь-якого успішного професійного хендлера.

Hilborn згадувала про свою першу собаку: «Він зустрів мене істеричним гавкотом, але через деякий час, сам скочив у машину, щоб відправитися на виставку». Саме таке вміння і робить з людей видатних хендлеров.

Скотт також згадував одну зі своїх улюблених історій: «був у мене бостон-тер’єр. Його власник вже давно був на пенсії, мав дуже погане здоров’я, тому пересувався в інвалідному візку. І коли ми з цим бостон-тер’єром виграли best-in-show на монопородние виставці, його власник був такий щасливий, як він сказав — як ніколи в житті! Я повернувся до свого асистентові і сказав: «це ті миті, за які я так люблю нашу роботу. Бачити радість власника собаки, це те, заради чого варто жити».

Власник собаки може придбати послуги хендлера в середньому за $60-100 + добові витрати. Однак вартість послуг хендлеров може досягати і до $2500, якщо собаки, яких вони показували, стали переможцями best-in-show який-небудь дуже престижної виставки, наприклад, Вестмінстер – найбільшої виставки США.

Скотт зізнався, що не дивлячись на доходи деяких дуже відомих хендлеров, виражених шестизначною сумою, їх робота дуже нелегка. У професійних хендлеров ненормований робочий день і робота без відпустки. При цьому робота в якості професійного хендлера дуже виснажлива розумово і фізично. «Така робота може легко підірвати здоров’я», — сказав Скотт. «Ніщо на виставках не дістається легко. Навіть робота з маленькими породами, наприклад, брюссельськими гриффонами, порівняй бетонування поверхні розміром з добру милю. З будь-якою собакою ви повинні вміти рухатися легко і невимушено, щоб у дивляться на неї людей виникало почуття любові, захоплення і радості».

Однак, дохід у шестизначних цифрах, це не правило, а виняток. Не всі клієнти можуть платити не озираючись на свій рахунок в банку. Деяких собак так балують, що фрахтують їм приватні літаки для поїздок на виставки. Звичайним власникам собак і хендлерам дуже складно конкурувати з такими багатіями. Собаки, які більш розслаблені і досвідчені у виставках вміють краще підносити себе, тому вони завжди мають перевагу на рингу. Такі топ-собаки завжди мають великий попит у заводчиків, їх цуценята розпродаються за преміум-цінами. Наявність у власника топ-собак також підвищує його авторитет, як заводчика. Але є і достатня кількість людей, яких цікавить лише сам процес участі у виставці, а не його фінансова складова.

Власники собак повинні розуміти, що неусвідомлена гонитва за перемогами на виставках може в кінцевому рахунку призвести до їх руйнування. Брати участь у всіх підряд виставках з метою зібрати якомога більше перемог в best-in-show — того не варто.

Позитивною якістю всіх високопрофесійних хендлеров, таких, як Скотт і Хилборн, є те, що вони здатні скласти для своїх клієнтів стратегію участі у виставках, що дозволяє заощадити на грошах. Вони піклуються про благополуччя собак і обоє згодні з тим, що ідеальним місцем для життя собак є їх будинку. Вони вважають, що підготовка собак до виставок хендлер повинна бути складена таким чином, щоб собаки проводили як можна більше часу вдома. Звичайно не у всіх випадках це можливо, але власники собак повинні бути впевненими, що вони передають своїх вихованців в надійні і дбайливі руки, що робить розлуку легше.

А чи завжди переможцями виставок стають саме кращі собаки? Хилборн так відповіла на це питання: «що, на її думку, результати виставок — це завжди квитэссенция масового самообману, в якому, однак, є частка істини». Скотт сказав: «що виставки собак – це будь-які інші шоу… мають свою специфіку. Коли його перепитали, що це за «специфіка», він засміявся, набираючи щось на своєму мобільному телефоні, і відповів: «така, як у всіх шоу».

Copyright © Переклад ksu-rivne.com.ua
In the Ring: The Life of a Dog Handler
By Barbara McClarty