Семінар «Основи племінної діяльності». Для кого? Для чого?

Свого часу ви купили свого собачку, а хтось з вас навіть став власником кількох. І, звичайно, наступає момент, коли ви задумуєтесь над цуценятами від ваших улюблених і самих кращих на світі собак!

Хтось ретельно до цього готується: вивчає свою породу, читає, їздить на виставки і дивиться на кращих її представників. Вивчає родоводи, відслідковує типи в породі, вивчає що «несуть» за собою ті чи інші лінії – які сильні сторони, які слабкі, які хвороби і т.д. Робить тести своїм собакам. Підбирає відповідного партнера і навіть їде на в’язку за кілька тисяч кілометрів, бо «ці крові ідеально ляжуть!». Це займає дуже багато часу і ресурсів, відлік іде на роки та великі суми.

А хтось приймає рішення про в’язку, коли його собачка вже «потекла». І вибирає партнера по найменшій віддаленості від дому.

Так, це дві протилежні позиції. Перша – рівень профі. Другу – не будемо осуджувати, бо причин такого «підходу» багато. Але найчастіше – це незнання і нерозуміння усіх цілей та  процесів племінної діяльності.

Звичайно, не кожен може дозволити собі і по часу, і по фінансах поїздки, виставки, вивчення та «копання» у лініях своєї породи. Самостійне навчання вимагає не абиякої самодисципліни та часу. І дуже пощастить тим, хто зустріне на своєму кінологічному шляху тих людей, які здатні «розкласти по поличках» і дати розуміння, що робити і як швидко досягти тих знань та вмінь, які здобули колеги методом «проб та помилок», років та немалих коштів.

«Навіщо?» — запитаєте ви?

Пригадайте. Як ви вибирали свого самого першого собаку? Ви дивились фільм, побачили на вулиці, почули від знайомих. А потім листали фото і інтернеті. І бачили красиві картинки вибраної вами породи. Підсвідомо ви виділяли для себе найбільш яскравих, кращих її представників (хоча самі про це не знали).

Так от, для того, щоб ваша улюблена порода і через 50 років залишалась такою ж, як вона є зараз і була до вас – її потрібно як мінімум не зіпсувати. А від того, яких цуценят народить ваш собака, кого ви «випустите» у світ, і яке вони дадуть в майбутньому продовження породі – залежить від вас.

Це «про високе». А про «земне» — то це як мінімум пишатися своїми випускниками. Бо хтось їз них та таки потрапить на виставку, чи прийматиме участь у змаганнях, чи охоронятиме (або ні) своїх власників. І Буде жити довго та щасливо, або принесе біль та втрати несподіваною хворобою, що отримав у спадковість від батьків.

Тому знайдіть у своєму житті кілька днів, та виділіть невеликий в масштабах життя вашого собаки ресурс на навчання. Адже не просто так кажуть, що саме цінне в житті (після здоров’я, звісно) – це інформація!

ОСНОВИ РОЗВЕДЕННЯ СОБАК

АНАТОМІЯ ТА ГЕНЕТИКА – ЯК ОСНОВА ПЛЕМІННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 • АНАТОМІЯ ЕКСТЕР’ЄРУ СОБАКИ
  Базове знання анатомії екстер’єру (зовнішнього вигляду) собаки дасть змогу легко зрозуміти стандарт своєї породи. Відповідно – бачити у свого собаки всі відповідності та переваги, а також відхилення від стандарту. Те ж саме – у вибраного вами партнера для в’язки. Це дасть змогу підібрати такого партнера, який зможе підтримати у потомстві сильні сторони екстер’єру вашого собаки і не погіршити (а в ідеалі нейтралізувати) в дітях слабкі.
 • СПАДКОВІСТЬ. НАСЛІДУВАННЯ ТИХ ЧИ ІНШИХ ОЗНАК
  Для чого.
  Основи генетики. Як мінімум – розуміти яким чином цуценята успадковують від батьків ті чи інші ознаки, риси чи характеристики. Що потрібно розуміти і знати про свою породу та відслідковувати при виборі партнера (які генетичні хвороби притаманні породі, як успадковуються і тд)
  Особливо важлива тема в світлі змін у Племінному положенні КСУ.
 • ПОРОДНІ ТИПИ
  Розуміння поняття «породні типи» дасть змогу розібратись у породних типах в рамках вашої породи. Це може стати вказівником напрямку вашого розвитку у розведенні або, як мінімум, у виборі партнера.

ПЛЕМІННА СПРАВА

 • ПЛЕМІННЕ ПОЛОЖЕННЯ КСУ
  Правила та норми, які документи важливі, необхідні та бажані
 • ПЛАНУВАННЯ В’ЯЗКИ
  *як і коли планувати в’язку
  *як правильно підібрати пару
  *яку роль відіграє родовід
  *що треба знати про попередні покоління батьків
  *як підготувати суку (кобеля) до в’язки
 • ВИДИ ПАРУВАНЬ.
  Що таке інбридинг, лінійне та кросове парування.
 • РЕЄСТРАЦІЯ ПРИПЛОДУ

ОСОБЛИВОСТІ АНАТОМІЇ МОЛОДИХ СОБАК
Оцінка собаки в різні вікові періоди дасть змогу бачити у цуценяті чи підлітку майбутню дорослу собаку: оцінити своїх цуценят, правильно вибрати собі цуценя, не допустити помилок у вирощуванні, тощо.

У наступних новинах очікуйте детальний анонс семінару!