у системі Всеукраїнської громадської організації

«Кінологічна Спілка України»

ЗАТВЕРДЖЕНО 

Президією

Всеукраїнської громадської організації

«Кінологічна Спілка України»

« 16 » лютого 2018 року

Президент ВГО КСУ

_____________Г.Г. Оніщенко

м. Київ, 2018 р.

 

Положення набуває чинності 1 липня 2018 року.

 

Преамбула

Виставки проводяться на підставі п.1.4. і п.3.1. (абз.8) Статуту Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна Спілка України».

Виставки собак є публічними зоотехнічними заходами, які стимулюють племінну роботу та розведення чистопорідних собак, чиє функціональне здоров’я і фізичні особливості повинні відповідати стандарту певної породи і які можуть виконувати роботу або різні функції відповідно до специфічних особливостей певної породи.

Метою виставок є оцінка якості поголів’я чистопорідних собак у їх відповідності до стандартів порід, популяризація чистопорідного собаківництва та діяльності Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна Спілка України» (далі за текстом «КСУ»).

Це положення визначає порядок проведення міжнародних виставок усіх порід рангу САСІВ.

 

 1. Загальні положення
  • НАЙВИЩИМ ПРІОРИТЕТОМ на усіх виставках є благополуччя і здоров’я собак, а також безпека людей, що їх оточують.
  • Забороняється створювати для собаки ситуацію, що може виявитися небезпечною для його здоров’я і благополуччя, наприклад, залишати його в машині у надто жарку або холодну погоду і /або жорстоко з ним поводитись.

Порушення цього правила призведе до вилучення з поточної та майбутніх виставок собак.

 • Експоненти на виставках повинні забезпечити утримання собак в умовах, що гарантують безпеку оточуючих, а саме: собак, які згідно з класифікацією порід за розміром належать до розряду великих і середніх, на території виставки (за винятком перебування в ринзі) повинні перебувати на короткому повідку, в наморднику або в замкненому боксі.
 • За жорстоке ставлення до собак, неетичну поведінку, бійки собак, укуси, за заявою судді, членів рингової бригади (бригади у рингу) або членів Оргкомітету Виставкова комісія КСУ може дискваліфікувати власника і собаку терміном від 1 до 3 років з усіх виставок КСУ і МКФ з анулюванням оцінок і титулів, отриманих на цій виставці (матеріальна компенсація стягується з власника собаки, який допустив агресію по відношенню до експерта і спричинив псування особистого майна експерта).
 • «Подвійний хендлінг» (тобто привертання уваги собаки з-поза меж рингу) суворо заборонений.
 • На виставках будь-якого рангу протести на суддівство не приймаються, рішення судді є остаточним і оскарженню не підлягає.

 

 1. Допуск собак
  • До участі у міжнародних виставках собак у системі КСУ допускаються:

—  собаки порід, остаточно визнаних Міжнародною Кінологічною Федерацією (далі за текстом МКФ);

— собаки порід, тимчасово визнаних МКФ (не мають права отримувати сертифікат САСІВ);

— собаки порід, не визнаних МКФ, але визнаних КСУ на національному рівні (але вони не мають права брати участь в основних конкурсах в головному ринзі, крім конкурсу національно визнаних порід, та не мають права отримувати сертифікат САСІВ).

 • Собаки, внесені до каталогу виставки, мають бути зареєстровані в Племінній Книзі чи Додатку до Племінної Книги країни – члена МКФ чи країни – контракт-партнера МКФ (АКС – Американський Кеннел Клуб, США; КС – Англійський Кеннел Клуб, Великобританія; СКС – Канадський Кеннел Клуб; Канада).

Реєстрація в класи, в яких присуджується CACIB – Проміжний, Відкритий, Робочий, Чемпіонів проводитися лише за родоводом КСУ або родоводом «EXPORT PEDIGREE» з номером кінологічної організації країни проживання власника собаки.

 • Собаки із купіруваними вухами/хвостами до участі у виставках усіх рангів у системі КСУ допускаються. Оцінка собак з купіруваними або некупіруваними вухами і хвостами повинна проводитися без будь-якої дискримінації і виключно відповідно до діючого стандарту породи.
 • Суки і пси виступають окремо.
 • Хворі (тимчасово або з заразною хворобою) собаки і суки, що годують, або суки з цуценятами до участі у виставці не допускаються.
 • Сліпі або глухі собаки не можуть брати участь у виставках собак. Якщо це правило порушується і суддя виявить, що собака глухий або сліпий, він повинен видалити такого собаку з рингу.
 • Забороняється обробляти шерсть, шкіру або ніс собаки засобами, що змінюють їх структуру, колір або форму. Дозволяється тільки тримінг, кліпінг, чистка щіткою і розчісування.
 • Собаки, не внесені в каталог, оцінці не підлягають.
 • Оргкомітет виставки залишає за собою право відмовити у реєстрації будь-якому учаснику.

 

 1. Реєстрація на виставки
  • Міжнародні виставки собак у системі КСУ проводяться ВИКЛЮЧНО за попередньою реєстрацією учасників.
  • Подвійна реєстрація, так само як і реєстрація після закінчення терміну подачі заявок, заборонені.
  • Учасники, не внесені до каталогу, для участі у виставці не допускаються, якщо тільки це не сталося з вини організаторів (проблеми при друку каталогу тощо) і за умови, що заявочні листи були повністю заповнені і подані організаторам не пізніше дати закінчення терміну реєстрації, і що внесок за виставку був належним чином оплачений.
  • Для реєстрації собаки на міжнародну виставку до Оргкомітету виставки до закінчення терміну реєстрації необхідно надати:
 • Чітку копію родоводу собаки. Реєстрація у Клас Бебі, Клас Цуценят та Клас Юніорів дозволяється також за метрикою цуценяти. У цьому випадку надається чітка копія метрики цуценяти, але для підтвердження титулу JCAC обов’язково необхідно надати копію родоводу собаки.
 • Повністю заповнений та підписаний власником собаки заявочний лист із зазначеними виставковим класом, породою, кличкою собаки, абревіатурою та номером родоводу, датою народження, окрасом, типом шерсті, статтю, кличками та номерами родоводів батька та матері, ім’ям та прізвищем заводчика, ім’ям, прізвищем, повною поштовою адресою, номером телефону та адресою електронної пошти власника.
 • Квитанцію про сплату повної суми реєстраційного внеску за участь у виставці.
 • Для реєстрації в Клас Чемпіонів необхідно надати чітку копію сертифікату, що підтверджує титул «Національного Чемпіона країни – члена чи контрактного партнера МКФ» або титул «Інтерчемпіона МКФ». У випадку його відсутності собака буде автоматично зареєстрований у Відкритий Клас. Титул «Юний Чемпіон», так само як і інші титули, не дають права реєстрації собаки в Клас Чемпіонів.
 • Для реєстрації в Робочий Клас необхідно також надати чітку копію міжнародного робочого сертифікату, виданого країною – членом чи контрактним партнером МКФ, що підтверджує проходження профільних для цієї породи випробувань чи змагань. У випадку його відсутності, собака буде автоматично зареєстрований у Відкритий Клас.
 • Собаки мисливських порід на міжнародні виставки рангу CACIB допускаються в робочий клас тільки за умови наявності підтвердження проходження профільних випробувань із додаванням міжнародного робочого сертифікату (видається в організаціях – членах МКФ).

 

Список профільних випробувань для собак мисливських порід

для реєстрації в Робочий Клас

на міжнародних виставках рангу CACIB

 

3 група
Фокстер’єр гл/ш та ж/ш

Ягдтер’єр

Джек Расел Тер’єр

Вельш Тер’єр

Бордер Тер’єр

Випробування в норі на норного звіра
4 група
Усі такси Випробування в норі на норного звіра.

Кроликові такси – на кролика

5 група
Лайки мисливські:

Західносибірська, Східносибірська, Російсько-європейська, Карело-фінська, Норвезька ведмежа лайка

Будь-які випробування на копитних, борову дичину, фазана
6 група
Усі робочі породи 6 групи (крім Далматинів і Родезійських Риджбеків) Випробування по кров’яному сліду, на копитних, зайця, лисицю
7 група
Усі породи цієї групи Усі  види випробувань лягавих з обов’язковою «стійкою»
8 група
Усі ретривери Будь-які випробування з подачі битого птаха з суходолу чи води
Усі спанієлі, крім Американського Кокер Спанієля Будь-які випробування з розшуку та подачі битого птаха
10 група
Усі хорти та гончаки, крім Ірландського Вовкодава та Дірхунда. На виставках рангу CACIB тільки за сертифікатом CACIL

 

 • Оплата та подача реєстрації виконуються в один і той же тарифний період. Якщо власник собаки надав неповний пакет документів, він/вона повинен зробити доплату за тарифом, що діє на момент подачі останніх необхідних документів.
 • Власник собаки відповідає за достовірність інформації, наданої під час реєстрації на виставку.
 • За надання неправдивих відомостей при реєстрації собаки на виставку його власник і собаки, що належать йому, можуть бути дискваліфіковані та усунуті від участі у всіх племінних заходах, що проводяться КСУ строком до 3 років.
 • Під час реєстрації на виставку власник собаки своїм підписом на заявочному листі зобов’язується повністю дотримуватися усіх нормативних актів КСУ.
 • Після закінчення реєстрації заявки не приймаються.
 • Власники, які зареєстрували своїх собак на виставку і не сплатили виставковий внесок, максимум, в місячний термін після проведення виставки зобов’язані сплатити його (незалежно від того, чи брав собака участь у виставці). В іншому випадку, за клопотанням Оргкомітету виставки власники і їх собаки можуть бути дискваліфіковані на строк до 3 років від усіх заходів КСУ і МКФ. Подібні заяви від оргкомітету виставки приймаються за умови наявності підписаного власником заявочного листа на участь у цій виставці або гарантійного листа.
 • У випадку форс-мажору організатор лишає за собою право повернути частину сплаченого реєстраційного внеску.

 

 1. Класи
  • Вік собаки визначається датою проведення виставки. Якщо день народження собак припадає на день виставки, експонент може обрати клас (до закінчення реєстрації), в який реєструватиме свого собаку. Якщо в одному і тому ж самому місці проводиться декілька виставок кілька днів поспіль, експонент має реєструвати свого собаку у відповідний клас (до закінчення реєстрації).

4.2. На міжнародних виставках рангу CACIB визнано тільки такі класи:

— Бебі —  з 3 до 6 місяців. САС і ВОВ не присуджуються. Кращі цуценята в породах беруть участь у конкурсі ВIS Бебі на звання «Кращий бебі виставки» (необов’язковий клас);

— Цуценята – з 6 до 9 місяців. САС і ВОВ не присуджуються. Кращі цуценята в породах беруть участь в конкурсі ВIS цуценят на звання «Краще цуценя виставки»;

— Юніори – з 9 до 18 місяців. Титул Ю-САС присуджується кращому псові і суці, що отримали 1-у оцінку «відмінно». Кращі юніори в породах (пес і сука) беруть участь у порівнянні на ВОВ;

— Проміжний (Інтермедіа) – з 15 місяців до 24 місяців;

— Відкритий – з 15 місяців;

— Робочий – з 15 місяців. Беруть участь собаки, які мають робочий сертифікат, виданий організацією, визнаною МКФ. За відсутності сертифіката собака автоматично переводиться у Відкритий Клас.

— Чемпіонів – з 15 місяців. Беруть участь собаки, що мають титул «Національного Чемпіона країни – члена чи контрактного партнера МКФ» або титул «Інтерчемпіона МКФ». У випадку його відсутності собака буде автоматично зареєстрований у Відкритий Клас.

— Ветеранів – з 8 років. Кращі ветерани породи (пес і сука) беруть участь у порівнянні на ВОВ.

4.3. Після завершення терміну реєстрації на виставці категорично забороняється переведення собак із класу в клас, якщо тільки при друку каталогу не була допущена помилка.

 

 1. Оцінювання і розстановка
  • Оцінки, виставлені суддями, повинні відповідати наступним визначенням.

ВІДМІННО може присвоюватися лише собаці, що дуже близько відповідає ідеальному стандарту породи, перебуває у відмінному стані, з гармонійним, врівноваженим темпераментом, високого класу і з відмінною поставою. Прекрасні характеристики породи дозволяють не зважати на дрібні недоліки, проте він повинен мати типові риси, властиві його статі.

ДУЖЕ ДОБРЕ може присвоюватися тільки собаці, для якого характерні типові ознаки породи, добре збалансовані пропорції і відповідний стан. Допускаються деякі дрібні недоліки. Ця оцінка може присвоюватися тільки собаці, який показав клас.

ДОБРЕ може присвоюватися собаці, який має основні ознаки породи. Показники переваги собаки повинні переважувати його недоліки настільки, що цього собаку можна вважати хорошим представником породи.

ЗАДОВІЛЬНО потрібно присвоювати собаці, що адекватно відповідає породі, але не має загальноприйнятних рис, або фізичний стан якого залишає бажати кращого.

ДИСКВАЛІФІКАЦІЯ має присвоюватися собаці, що не відповідає типу, котрий вимагає стандарт породи; поведінка якого помітно не відповідає стандарту або він має агресивну поведінку; з аномаліями сім’яників; з аномалією щелеп; окрас або структура шерстного покриву якого не відповідає стандарту породи або він має чітко виражені ознаки альбінізму. Така оцінка також має виставлятися собакам, ознаки породи яких перебувають у настільки незначній мірі, що загрожують здоров’ю собаки. Така оцінка виставляється і у випадку, коли собака має видимі дискваліфікації, що вказані в стандарті породи. Причину дискваліфікації собаки належить вказати у звіті судді (виставковому описі).

Собаки, яким не можна присудити жодної із вказаних оцінок, мають бути видалені з рингу з рішенням:

ОЦІНЦІ НЕ ПІДЛЯГАЄ. Таке рішення має прийматися стосовно будь-якого собаки, що не може рухатися, шкутильгає, постійно стрибає на хендлера або намагається втекти з рингу, не даючи можливості оцінити його алюр та рух, або не дається до рук судді, і він не має можливості його оцінити, оглянути зуби, анатомію та будову, хвіст чи сім’яники.

Таке рішення також приймається у разі виявлення слідів операцій або лікування, що свідчить про те, що експонент хоче ввести суддю в оману. Це ж застосовується і в разі, якщо суддя має достатньо підстав підозрювати операції, метою яких була зміна зовнішнього вигляду або особливості собаки (наприклад, повіки, вуха або хвіст). Ця оцінка також дається у випадку «подвійного хендлінгу» (тобто привертання уваги собаки з-поза меж рингу), який суворо заборонений. Причина отримання собакою кваліфікації ОЦІНЦІ НЕ ПІДЛЯГАЄ повинна бути вказана у звіті судді.

 • Суддя виконує розстановку чотирьох кращих собак в кожному класі за умови, що кожен з них отримав оцінку не нижче «ДУЖЕ ДОБРЕ».
 • У класах Бебі і Цуценят присуджуються наступні оцінки:

Велика перспектива – присуджується собаці, згідно критеріїв оцінки «відмінно».

Перспектива – присуджується собаці, згідно критеріїв оцінки «дуже добре».

Неперспективний – присуджується собаці, згідно критеріїв оцінки «задовільно».

 

 1. Правила проведення експертизи в породних рингах

6.1. Головною особою в ринзі є суддя.

6.2. У ринзі мають право знаходитися  експерт, головний розпорядник рингу, секретар, перекладач (за необхідності) та учасники того класу, суддівство якого здійснюється у цей момент.

6.3. Рингова бригада працює за вказівкою судді і повинна забезпечувати: виклик учасників, перевірку клейма або мікрочіпа, перевірку відсутніх в кожному класі, інформацію про неправильно записаного в каталог собаку, опис собаки під диктовку судді, організацію та виконання всіх необхідних робіт. В дипломах, сертифікатах, рингових відомостях необхідно обов’язково проставляти номер за каталогом, оцінку, титули, які суддя особисто підписує. Інформацію до звіту судді про роботу в ринзі вносить сам суддя власноруч.

6.4. Працівник рингу повинен вести себе нейтрально і привітно по відношенню до всіх учасників виставки, не допускається грубість і фамільярне ставлення.

6.5. Працівники рингу не мають права надавати експерту будь-яку інформацію про собак в рингу, крім відомостей про вік собаки, поле і клас, в якому він виставляється.

6.6. Члени рингових бригад і перекладачі не мають права працювати в рингах, де виставляються собаки, що належать їм, а також членам їх сімей, або знаходяться у них у співвласності (оренді).

6.7. До рингу, крім судді та членів рингової бригади, можуть заходити адміністратор виставки, головний секретар виставки та члени оргкомітету виставки.

6.8. Ніхто не має права впливати на роботу в ринзі, оцінку собаки та розстановку.

6.9. Суддівство кожної породи у ринзі здійснюється згідно з оголошеним розкладом та послідовністю порід в рингах, але ні в якому разі не раніше, ніж заявлено у розкладі.

6.10. Учасники, що спізнилися до рингу, до участі у виставці не допускаються.

6.11. На виставках КСУ суддя проводить огляд кожного собаки, робить його опис і присуджує оцінку.

6.12. Собаки в ринзі не повинні стояти обличчям один до одного під час суддівства.

6.13. Суддя зобов’язаний провести розстановку, мінімум, перших чотирьох собак в кожному класі при наявності оцінки не нижче «ДУЖЕ ДОБРЕ», а в класі бебі і цуценят собаки розставляються за наявності оцінки не нижче «перспективний».

6.14. Суддя порівнює між собою кращого пса і кращу суку в класі бебі, цуценят і ветеранів на звання Кращого в породі в цих класах (на розсуд організаторів виставки можуть бути порівняні пес і сука в класі юніорів).

6.15. Суддя визначає кращого пса і суку в порівняльному рингу переможців класів: проміжного, відкритого, робочого і чемпіонів, які отримали оцінку не нижче «ВІДМІННО».

6.16. Суддя порівнює між собою кращого пса, кращу суку, кращих юніорів (пса і суку), кращих ветеранів (пса і суку) і визначає кращого представника породи (ВОВ).

6.17. Для порід, у яких стандартом передбачені ростові межі, ринги повинні бути забезпечені ростоміром, а для порід, у яких стандартом обговорена вага — вагами. Для огляду дрібних порід у ринзі повинен бути додатковий спеціальний стіл для огляду собак з неслизьким покриттям.

6.18. На виставках забороняється виставляти собак в жорстких нашийниках і намордниках.

6.19. Виставляти собаку в породному рингу має право хендлер, що  досяг 16 років, за винятком участі в конкурсах «Юний хендлер», «Дитина і собака» тощо. Оргкомітет має право відсторонити від участі хендлера молодшого 16 років, якщо хендлер не відсторонений — подальші протести щодо результатів не приймаються.

 

7. Титули і нагороди в породних рингах

 • Лише один і той же суддя у кожній статі та кожній породі може присуджувати усі нагороди, у тому числі САСІВ, і цей суддя має бути призначений заздалегідь.
 • Суддя одноосібно, керуючись стандартом породи, приймає рішення про присудження титулу собаці.
 • У ринзі на розсуд судді можуть присуджуватися наступні титули і видаватися відповідні сертифікати:

CACIB – Кандидат на звання Міжнародного чемпіона з екстер’єру МКФ  — присуджується суці і псові, що отримали оцінку «ВІДМІННО-1» та перемогли в порівняльному рингу переможців класів проміжного, відкритого, робочого і чемпіонів на міжнародній виставці собак.

R.CACIB (резервний кандидат в міжнародні чемпіони краси) — присуджується аналогічно присудженню титулу САCIB, але без участі собаки, який отримав титул САCIB. У порівнянні бере участь собака, який отримав оцінку «ВІДМІННО-2» в класі, в якому експонувався собака, який отримав титул САCIB.

Суддя присуджує CACIB і резервний CACIB відповідно до якості собак не перевіряючи, чи відповідає їх стан віку і/або реєстрацію в племінній книзі, визнаній МКФ.

CAC (Кандидат на звання національного чемпіона з екстер’єру) — це оцінка національного рівня — присуджується кращим суці і псові, що зайняли перше місце з оцінкою «ВІДМІННО-1» в розстановці в класах проміжний, відкритий, робочий і чемпіонів.

R.САС (резервний кандидат в національні чемпіони з екстер’єру) — присуджується суці і псові, що зайняли друге місце з оцінкою «ВІДМІННО-2» в розстановці в класі, в якому експонувався собака, який отримав титул САС.

J-САС (кандидат в юні національні чемпіони з екстер’єру) — присуджується кращим суці і псові, що зайняли перше місце з оцінкою «ВІДМІННО-1» в розстановці в класі юніорів.

BOB (кращий представник породи) — присуджується при порівнянні кращих пса і суки породи, кращих юніорів (пса і суки), кращих ветеранів (пса і суки).

BOB — не присуджується в класі юніорів, якщо він один в породі і порівняльного рингу не було (виняток — рішення експерта).

BOS (кращий представник протилежної статі в породі) — присуджується при порівнянні кращих псів або сук із собак протилежної статі з собакою, що отримав титул ВОВ. Порівнюються кращі: пес/сука породи, пес/сука юніор, пес/сука ветеран.

 • На міжнародних виставках рангу САСІВ кількість САС в породах: без робочого класу 6хСАС, в породах з робочим класом — 8хСАС.
 • На міжнародних виставках рангу САСІВ кількість САСІВ в породах: 2хСАСІВ (кращому псу та суці).
 • На міжнародних виставках рангу САСІВ в системі КСУ САС присуджується у таких класах: проміжний, відкритий, робочий та клас чемпіонів.
 • Усі резервні сертифікати можуть присуджуватися тільки за умови, що присуджені основні сертифікати. Так, не може бути присуджений R.CAC, якщо не присуджено САС і не може бути присуджений R.CACIB, якщо не присуджено CACIB.
 • На Міжнародних виставках, на свій розсуд, суддя може присвоїти собаці CAС, але не присвоювати CACIB.
 • На міжнародних виставках у кожній породі обираються:

BEST BABY (BB) — кращий бебі породи обирається порівнянням пса і суки — переможців класу бебі.

BEST PUPPY (BP) — краще цуценя породи обирається порівнянням пса і суки — переможців класу цуценят.

BEST JUNIOR (BJ) — кращий юніор породи обирається порівнянням пса і суки — переможців класу юніорів JСАС.

BEST VETERAN (BV) — кращий ветеран породи обирається порівнянням пса і суки — переможців класу ветеранів.

КП — кращий пес породи обирається порівнянням псів — переможців класів проміжного, відкритого, робочого, чемпіонів.

КС — краща сука породи обирається порівнянням сук — переможців класів проміжного, відкритого, робочого, чемпіонів.

ВОВ (КПП) — кращий представник породи обирається порівнянням кращого пса породи, кращої суки породи, кращих юніорів породи (пес і сука) і кращих ветеранів породи (пес і сука).

BOS — кращий представник породи протилежної статі — присуджується порівнянням кращих псів або сук із собак протилежної статі з собакою, що отримав титул ВОВ. Порівнюються кращі: пес/ сука породи, пес/ сука юніор, пес/ сука ветеран.

 • Перелік порід, в яких САС і САСІВ, а також інші виставкові титули, присуджуються в кожному різновиді за зростом, типом шерсті, окрасом.
 • На виставках рангу CACIB кількість CACIB в кожній породі: 2хCACIB (кращому псові і суці в породі).
 • На виставках рангу CACIB кількість САС в породах: без робочого класу — 6хСАС, в породах з робочим класом — 8хСАС.
 • Усі резервні сертифікати присуджуються аналогічно основним сертифікатам.
 • В породах, перерахованих, нижче CAC і CACIB, а також інші титули, присуджуються в кожному різновиді за зростом, типом шерсті, окрасом.

Відповідно присуджується R.CAC і R.CACIB:

 

БЕЛЬГІЙСЬКІ ВІВЧАРКИ (отримують 8хCACIB, 32хСАС, 8хJCAC, 4хBOB, 4хBOS, 4xBB, 4xBP, 4xBJ, 4xBV):

Грюнендаль — 2хCACIB, 8хCAC, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Лакенуа — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Малинуа — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC,  1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Тервюрен — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC,  1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ВЕЙМАРАНЕР (отримують 4хCACIB, 16хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV):

Веймаранер гладкошерстий — 2хCACIB, 8хСАС, 1хBOB, 2хJCAC,  1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Веймаранер довгошерстий — 2хCACIB, 8хСАС, 1хBOB, 2хJCAC, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

КОНТИНЕНТАЛЬНИЙ ТОЙ СПАНІЄЛЬ (отримують 4хCACIB, 12хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Папіллон — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Фаллен — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

МЕКСИКАНСЬКИЙ ГОЛИЙ (отримують 6хCACIB, 18хСАС, 6хJCAC, 3хBOB, 3хBOS, 3xBB, 3xBP, 3xBJ, 3xBV):

Мексиканський голий стандартний — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Мексиканський голий середній — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Мексиканський голий мініатюрний — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Примітка: Пухові собаки (PUFF) до участі у виставках CACIB не допускаються

 

НІМЕЦЬКІ ДОГИ (отримують 6хCACIB, 18хСАС, 6хJCAC,  3хBOB, 3хBOS, 3xBB, 3xBP, 3xBJ, 3xBV):

Німецький дог (мармуровий, чорний) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC,  1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Німецький дог (палевий, тигровий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Німецький дог (блакитний) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC,  1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

НІМЕЦЬКА ВІВЧАРКА (отримують 4хCACIB, 12хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Німецька вівчарка короткошерста — 2х CACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Німецька вівчарка довгошерста — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ПЕРУАНСЬКИЙ ГОЛИЙ (отримують 6хCACIB, 18хСАС, 6хJCAC, 3хBOB, 3хBOS, 3xBB, 3xBP, 3xBJ, 3xBV):

Перуанський голий великий — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Перуанський голий середній — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Перуанський голий мініатюрний — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ПУДЕЛІ (отримують 14хCACIB, 42хСАС, 14хJCAC, 7хBOB, 7xBOS, 7xBB, 7xBP, 7xBJ, 7xBV):

Пудель великий класичного окрасу (коричневий, чорний, білий) — 2хCACIB, 6xСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Пудель великий сучасного окрасу (сріблястий, абрикосовий) — 2хCACIB, 6xСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Пудель малий класичного окрасу (коричневий, чорний, білий) — 2хCACIB, 6xСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Пудель малий сучасного окрасу (сріблястий, абрикосовий) — 2хCACIB, 6xСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Пудель мініатюрний класичного окрасу (коричневий, чорний, білий) — 2хCACIB, 6xСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Пудель мініатюрний сучасного окрасу (сріблястий, абрикосовий) — 2хCACIB, 6xСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Пудель той всіх окрасів суддівство проходять разом і отримують — 2хCACIB, 6xСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ПУЛІ (отримують 4хCACIB, 12хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Пулі (білий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV .

Пулі (чорний, сірий, палевий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

РІЗЕНШНАУЦЕР (отримують 4хCACIB, 16хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Різеншнауцер (перець з сіллю) — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Різеншнауцер (чорний) — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

РОСІЙСЬКИЙ ТОЙ (отримують 4хCACIB, 12хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Російський Той короткошерстий — 2х CACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Російський Той довгошерстий — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

СЕНБЕРНАР (отримують 4хCACIB, 12хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Сенбернар короткошерстий — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC,  1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Сенбернар довгошерстий — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ТАКСИ (отримують 18хCACIB, 72хСАС, 18хJCAC, 9хBOB, 9xBOS, 9xBB, 9xBP, 9xBJ, 9xBV):

Такса стандартна гладкошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Такса стандартна довгошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Такса стандартна жорсткошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Такса мініатюрна гладкошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Такса мініатюрна довгошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Такса мініатюрна жорсткошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Такса кроляча гладкошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV

Такса кроляча довгошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV

Такса кроляча жорсткошерста — 2хCACIB, 8хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ЦВЕРГШНАУЦЕР (отримують 8хCACIB, 24хСАС, 8хJCAC,  4хBOB, 4хBOS, 4xBB, 4xBP, 4xBJ, 4xBV):

Цвергшнауцер (перець з сіллю) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Цвергшнауцер (чорний) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC,  1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Цвергшнауцер (чорний із сріблом) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Цвергшнауцер (білий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ЧИХУАХУА (отримують 4хCACIB, 12хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Чихуахуа короткошерстий — 2х CACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Чихуахуа довгошерстий — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ШНАУЦЕР (отримують 4хCACIB, 12хСАС, 4хJCAC, 2хBOB, 2хBOS, 2xBB, 2xBP, 2xBJ, 2xBV):

Шнауцер (перець з сіллю) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Шнауцер (чорний) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

ШПІЦ НІМЕЦЬКИЙ (отримують 20хCACIB, 60хСАС, 20хJCAC, 10хBOB, 10xBOS, 10xBB, 10xBP, 10xBJ, 10xBV):

Вольфшпіц — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Великий шпіц (чорний, коричневий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Великий шпіц (білий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Середній шпіц (чорний, коричневий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Середній шпіц (помаранчевий, сріблястий та інших окрасів) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Середній шпіц (білий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Малий / мініатюрний шпіц (чорний, коричневий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Малий / мініатюрний шпіц (помаранчевий, сріблястий та інших окрасів) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC,  1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Малий / мініатюрний шпіц (білий) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

Той / цверг / померанський шпіц (усі окраси) — 2хCACIB, 6хСАС, 2хJCAC, 1хBOB, 1хBOS, 1xBB, 1xBP, 1xBJ, 1xBV.

 

 • Собаки, які отримали титул ВОВ (КПП) – кращий представник породи — отримують право на участь у фінальному конкурсі на звання «Найкращого собаки відповідної групи» та «Найкращого собаки виставки».
 • Переможець класу бебі – кращий бебі в породі — отримує право брати участь у фінальному конкурсі на звання «Найкращого Бебі виставки».
 • Переможець класу цуценят – краще цуценя в породі — отримує право на участь у фінальному конкурсі на звання «Найкращого Цуценя виставки».
 • Переможець класу юніорів – кращий юніор в породі — отримує право на участь у фінальному конкурсі на звання «Найкращого Юніора виставки».
 • Переможець класу ветеранів – кращий ветеран в породі — отримує право на участь у фінальному конкурсі на звання «Найкращого Ветерана виставки».
 • На всіх виставках суддівство порід однієї групи проводиться в один і той же виставковий день.

 

8.                Конкурси в головному/почесному ринзі

 • Після завершення суддівства в породних рингах на міжнародних виставках собак рангу САСІВ у головному/почесному ринзі проводяться наступні конкурси:
 • «Конкурс Юного Хендлера» (увесь конкурс або тільки його фінал, після проведення суддівства усіх юних хендлерів в окремому ринзі, на розсуд організатора).
 • «Краща Племінна Пара виставки» — пес і сука однієї породи і різновиду, що належать одному власнику (конкурс необов’язковий)
 • «Краща Племінна Група виставки» — включає три або, максимум, п’ять собак однієї породи і різновиду незалежно від статі розведення одного заводчика (одна заводська приставка), навіть якщо вони йому не належать на даний момент. (конкурс необов’язковий)
 • «Кращий Плідник виставки» — батько або мати з, щонайменше, трьома або, максимум, п’ятьма нащадками (перше покоління, сини/дочки); (конкурс необов’язковий)
 • «Кращий собака порід, визнаних в Україні на національному рівні» (конкурс необов’язковий)
 • «Кращий Бебі виставки» (конкурс необов’язковий)
 • «Краще Цуценя виставки» (конкурс необов’язковий)
 • «Кращий Ветеран виставки»
 • «Кращий Юніор виставки»
 • «Кращий Собака І – Х груп МКФ»
 • «Кращий собака виставки»
  • Для реєстрації собак на конкурси пар, розплідників і плідників необхідно заповнити заявочні листи для кожного конкурсу окремо. Усі конкурси проводяться по закінченню екстер’єрних рингів.
  • В усіх конкурсах можуть брати участь лише собаки, внесені в каталог виставки, заздалегідь зареєстровані на конкурс, що експонувалися на цій виставці і отримали оцінку не нижче «ДУЖЕ ДОБРЕ».
  • До участі в усіх фінальних конкурсах на міжнародних виставках собак, окрім конкурсу «Кращий собака порід, визнаних в Україні на національному рівні», допускаються тільки собаки порід, остаточно чи умовно визнаних МКФ.
  • Бажано, щоб суддівство цих груп/конкурсів відбулося в тому ж ринзі, що і ці породи. Суддя обирає кращу групу в породі, і тільки ця група може продовжувати змагання в почесному ринзі.
  • Якщо виставка проводиться протягом декількох днів, то обирається найкращий бебі, цуценя, юніор, ветеран, племінна пара, племінна група, плідник кожного окремого дня без подальшого порівняння між переможцями кожного дня.
  • Судити ці конкурси можуть лише судді, які мають на це дозвіл своїх національних організацій, які видали письмове підтвердження.
  • Для того, щоб зробити суддівство цих конкурсів у почесному ринзі більш ефективним, суддя повинен провести попереднє суддівство експонентів або груп в окремому ринзі до їх виходу в почесний ринг, щоб суддя після огляду собак зміг увійти в головний ринг і швидко обрати півфіналістів або фіналістів, яким знадобиться більш ретельний огляд.
  • Якщо собака поводить себе агресивно в ринзі (породному, групи, фінал) і таку його агресивну поведінку побачив суддя під час виконання своїх обов’язків, про неї необхідно вказати письмовому звіті на ім’я організаційного комітету, який має дискваліфікувати собаку до кінця змагання. Усі отримані нагороди та титули цього дня мають бути скасовані.

 

 1. Права та обов’язки судді, членів рингових бригад та оргкомітету виставки

9.1. Судді, члени рингових бригад та оргкомітету виставки зобов’язані дотримуватись Основних Положень МКФ, Положення про Виставки МКФ, Положення про Суддів виставок собак МКФ, Положення про організацію заходів в системі КСУ, цього положення, стандартів порід собак МКФ, правил поведінки та етики експерта МКФ, Кодексу етики КСУ, а також принципів відповідальності за благополуччя та здоров’я собак.

9.2. Суддя не може спізнюватися в ринг або залишати ринг до того, як він повністю виконав всі зобов’язання, йому відведені.

9.3. Суддя не може критикувати роботу інших суддів.

9.4. Ні в якому разі суддя не може випрошувати запрошення на суддівство.

9.5. Суддя не може переглядати каталог виставки до або під час суддівства.

9.6. В ринзі суддя повинен поводити себе належним чином і неупереджено оглядати собак. Він повинен бути тверезим і відповідно вдягненим згідно з обов’язками, покладеними на нього. Також він завжди повинен бути коректним і ввічливим.

9.7. Заборонено палити, розпивати алкогольні напої в рингу під час суддівства.

9.8. Суддя не може користуватися в рингу мобільним телефоном під час суддівства

9.9. Суддя не може виставляти собаку або бути хендлером на виставці, де він судить.

9.10. Собаки, які суддя виводить на виставці CACIB, де він не виступає в ролі судді, можуть бути будь-якої породи, він може володіти ними одноосібно або бути співвласником з партнером, членом сім’ї або будь-яким іншим людиною, що проживає разом з ним

9.11. Суддя не може судити будь-якого собаку, яким він, його партнер, член сім’ї або людина, що проживає разом з суддею, коли-небудь володів, співволодів, переутримував, тримав в будинку або продав протягом шести місяців, що передують даті проведення виставки, на якій він судить.

9.12. Суддя не може судити собаку, власником або співвласником якого він є, утримував її або продав менше, ніж за 6 місяців до виставки, де він судить. Це ж відноситься до собак, власником яких є член його сім’ї. 

9.13. Судді заборонено користуватися каталогом виставки до або під час суддівства.

9.14. Суддя не може їхати на виставку, де він судить, разом з особою, яка виставляє під нього собаку, або хендлером, і не може спілкуватися з особами, які виставляють собак на даній виставці або проживати  перед або на час виставки у них в будинку.

9.15. Ні в якому разі суддя не може близько спілкуватися або проживати у /або разом з експонентами, собак яких йому належить судити. Він може це робити тільки ПІСЛЯ завершення суддівства.

9.16. Члени рингових бригад не мають права надавати судді будь-яку інформацію про собак у ринзі, крім віку, статі та класу, у якому виставляється собака.

9.17. Суддя та члени рингових бригад мають залишатися нейтральними та поводитися етично по відношенню до кожного учасника виставки.

 

 1. Правила поведінки учасника виставки:

10.1. Власник собаки несе повну відповідальність за здоров’я, благополуччя, поведінку та безпеку собаки.

10.2. Виставляти собаку в породному чи Головному ринзі має право лишу особа, що досягла віку 16 років, крім конкурсу Юного Хендлера.

10.3. Забороняється приводити собак, які не зареєстровані на виставці та не виставляються у цей день.

10.4. Забороняється торгівля цуценятами.

10.5. Учасник виставки повинен своєчасно явитися на реєстрацію та в породний ринг.

10.6. Учасники, що спізнилися до рингу чи не з’явилися взагалі, до участі у виставці не допускаються, вартість реєстрації не повертається.

10.7. Учасник виставки не може заходити до рингу чи виходити з нього без дозволу судді.

10.8. Забороняється жорстоке поводження із тваринами.

10.9. Забороняється використання «подвійного хендлінгу».

10.10.Учасникам виставки забороняється виставляти собак у суворих нашийниках чи намордниках. За межами рингу собаки мають утримуватися на коротких повідках чи клітках.

10.11. Учасникам виставки забороняється залишати собак без нагляду, у тому числі у клітках чи автомобілях.

10.12. Дозволяється розміщення кліток із собаками лише у спеціально відведених зонах.

10.13. Забороняється блокування проходів між рингами.

10.14. Дозволяється проводити грумінг собак лише у спеціально відведених для цього місцях.

10.15. Забороняється використання будь-яких препаратів, які можуть змінити натуральній колір, текстуру, структуру шерсті, шкіри, мочки носа, повік чи будь-яка штучна зміна зовнішності собаки.

10.16. Забороняється використання будь-яких медичних чи інших засобів з метою коригування поведінки собаки.

10.17. Забороняється неетична поведінка по відношенню до експерта, членів рингових бригад, членів оргкомітету та інших учасників виставки.

10.18. Забороняється вживання спиртних напоїв у будь-якому місці на території виставки, окрім кафе та ресторанів.

10.19. Забороняється паління в павільйонах виставкового центру, поза центром паління дозволене лише у спеціально відведених для цього місцях.

10.20. Забороняється розміщення реклами, не узгодженої із організаторами виставки.

 

 

 

 1. Санкції

11.1. За заявою суддів, працівників рингових бригад, інших зацікавлених осіб, за порушення учасниками виставки будь-якої з вимог цього Положення до них Виставковим Комітетом виставки можуть бути застосовані наступні санкції:

— Відсторонення від участі у цій виставці (без повернення цільового внеску).

— Заборона на участь у виставках та інших племінних заходах, що проводяться осередком – організатором виставки терміном до 3-х років.

11.2. Крім того, за заявою виставкового комітету та інших зацікавлених осіб Виставковою або Конфліктно-правовою комісією може бути прийняте про відсторонення винних і собак, що їм належать, від участі у всіх виставках і інших племінних заходах, що проводяться в рамках КСУ, та дискваліфікацію порушників терміном до 3-х років, та анулювання усіх титулів.